Poe Adapter Ubiquiti Poe-24-24W, 24V, 1A, 24W, με Power Cable
UBIQUITI PoE Adapter POE-24-24W, 24V, 1A, 24W, με power cableUbiquiti PoE Adapters provide a variety of features to help protect your PoE devices: • Surge protection • Clamping protection • Maximum surge discharge • Peak pulse current • AC cable with earth ground Συμβατά μοντέλα:- airFiber- airMAX-...
Περισσότερα
Περιγραφή
UBIQUITI PoE Adapter POE-24-24W, 24V, 1A, 24W, με power cable
Ubiquiti PoE Adapters provide a variety of features to help protect your PoE devices:
• Surge protection
• Clamping protection
• Maximum surge discharge
• Peak pulse current
• AC cable with earth ground
Συμβατά μοντέλα:
- airFiber
- airMAX
- EdgeMAX
- mFi
- UniFi® AP
- UniFi Video / airVision
Τεχνικά χαρακτηριστικά:
Output Voltage: 24VDC @ 1.0A
LAN Activity Indicator: No
Gigabit LAN Port: No
Remote Reset Capability: Yes
Reset Button: Yes
Input Voltage: 90-260VAC @ 47-63 Hz
Input Current: 0.6A @ 120VAC, 0.4A @ 240VAC
Efficiency: 80+%
Output Ripple: 1% Max.
Switching Frequency: 65 kHz
Line Regulation: ± 1%
Load Regulation: ± 3%
2-Pair Powering: Pins 4, 5 (+) and Pins 7, 8 (-)
Operating Temperature: 0 to 40°C
Storage Temperature: -30 to 70°C
Operating Humidity: 35 to 95% Noncondensing
AC Connector: IEC-320 C6
Data IN / POE: RJ45 Shielded Socket
Surge Protection: Difference and Common Mode
Clamping Protection: 11V Data, 60V Power
Max. Surge Discharge: 1500A (8/20 µs) Power
Peak Pulse Current: 36A (10/1000 µs) Data
Compliance: IEC 60950-1:2005+A1 UL60950-1 EN55022:2010, EN55024:2010 FCC Class B
Dimensions: 88 x 57 x 33 mm