Φορτιστής Πρίζας Axagon Acu-Pd20w Pd&Pq Wall 20w 1x Port White
The compact wallcharger AXAGON ACU-PD20W enables fast charging of mobile devices. With 20W of maximum power, the charger charges phones, tablets and other mobile devices at the highest possible speed. The adapter offers a reversible USB-C connector. The charger is equipped with Power Delivery 3.0 /...
Περισσότερα
Κωδ. Προϊόντος: 1170487765
Κατόπιν Παραγγελίας
Περιγραφή
The compact wallcharger AXAGON ACU-PD20W enables fast charging of mobile devices. With 20W of maximum power, the charger charges phones, tablets and other mobile devices at the highest possible speed. The adapter offers a reversible USB-C connector.
The charger is equipped with Power Delivery 3.0 / Quick Charge 4+ USB Type-C, enabling fast charging of smartphones and tablets with a power of up to 20W.
The charger supports 20W PD charging for iPhone 12, 13, 14 and 15 and their Pro and Pro Max models. The adapter is also compatible with other fast phone charging standards such as Apple iPhone, iPad, Samsung, Huawei, Honor, Xiaomi.
Input:
input voltage AC 100V-240V / 1A / 50-60 Hz (WIV function) supports multiple national power standards
two-pin euro plug - integrated in the body of the charger
Output:
USB-C port PD (tablets, phones) max. 20W: 5V/3A, 9V/2.22A, 12V/1.67A, PPS: 3-5V/3A, 3-11V/1A
Charging technology: PD 3.0, PD 2.0, PPS, QC4+, QC 3.0, QC 2.0, AFC, FCP, SMART, Apple PD, Apple 2.4A
Maximum power:
maximum power 20W
maximum current 3A
Supported charging technologies:
Standard charging of all devices that support 5V and Apple iPhone 5, 6, SE, 7 charging.
SMART - charging max. 5V/3A, Quick Charge 1.0, USB Battery Charging 1.2 (DCP 1.5A) a Apple 2.4A (iPad).
FCP - quick charging using Huawei Fast Charge Protocol.
AFC - quick charging using Samsung Adaptive Fast Charging protocol.
QC - quick charging using Qualcomm Quick Charge 2.0, Quick Charge 3.0 and Quick Charge 4+ protocol.
PPS - quick charging using the Programmable Power Supply protocol (part of USB PD 3.0 and QC4+).
PD - quick charging using USB Power Delivery 2.0 and Power Delivery 3.0 protocol.
Examples of supported phones and tablets:
PD - quick charging of Apple iPhone 8, 8 Plus, X, XS, XS Max, XR, 11, 11 Pro, 11 Pro Max phone.
PD - quick charging (up to 20W) Apple iPhone 12, 12 Mini, 12 Pro, 12 Pro Max, 12, 12 Mini, 12 Pro, 12 Pro Max, 13, 13 Mini, 13 Pro, 13 Pro Max, 14, 14 Plus, 14 Pro, 14 Pro Max, 15, 15 Plus, 15 Pro, 15 Pro Max phones.
PD - quick charging (up to 20W) iPad mini, iPad Air, iPad Pro and other tablets.
The charger supports WIV, AIC and CC functions:
Complex output protection: OCP, OVP, OTP, OSP:
Over Current Protection. Protection of output against current overload.
Over Voltage Protection. Protection against overvoltage at the output.
Over Temperature Protection. Protection against overheating of the adapter.
Output Short Circuit protection. Short circuit protection at the output.
Other features:
dimensions of the charger body 84 x 36 x 32 mm including a plug,
weight: 52 g,
material: non-flammable plastic.
Package contains:
white wall charger,
packed in a cardboard box with a hanging hole.
Type: Wall
Connectors: 1 x USB (Type C)
Accessories included:
white wall charger,
Color: White
Dimensions:
84 x 36 x 32 mm