Monitor 32" LG 32UQ850V-W (32UQ850V-W.AEU)
More
Description
Key Features:
  • Display Size: 31.5 inches (80 cm diagonal)
  • Resolution: 4K UHD, 3840 x 2160 pixels
  • Panel Technology: IPS (In-Plane Switching) with wide 178° viewing angles
  • Brightness: Typical brightness of 400 cd/m²
  • Contrast Ratio: 2000:1
  • Color Gamut: Covers 98% of the DCI-P3 color space
Additional Specifications:
  • Response Time: 5 milliseconds (ms)
  • Refresh Rate: 60 Hz
  • Connectivity:
    • USB Type-C port with 90W Power Delivery