Monitor 27" LG 27GR93U-B
Monitor 27" LG 27GR93U-B
More
Monitor 27" LG 27GR93U-B
Product Code: 1153575906
Available in 4 - 10 days
Description
Technical Specifications
  • Display Size: 27 inches (68.6 cm)
  • Resolution: 3840 x 2160 pixels (4K UHD)
  • Panel Type: IPS
  • Refresh Rate: Up to 144 Hz via DisplayPort & up to 120 Hz via HDMI
  • Response Time: 1 ms (Gray-to-Gray)
  • Color Coverage: DCI-P3 95% (Typical)
  • HDR Support: VESA DisplayHDR 400
  • Adaptive Sync Technology: AMD FreeSync Premium and NVIDIA G-SYNC Compatible
  • Connectivity: HDMI, DisplayPort, USB (Version 2.0 & 3.2 Gen 1)
  • Adjustability: Height, Tilt, Pivot adjustable
  • Mounting: VESA 100x100 mm compatible