Monitor 27" AOC C27G4ZXE FHD Gaming (AOCC27G4ZXE)
The AOC C27G4ZXE is a cutting-edge 27-inch curved Full HD gaming monitor, crafted for enthusiasts who demand the best in gaming technology.Key Features:Fast VA Panel with impressive 280Hz refresh rateUltra-fast 1ms response time (GtG)Low input lag for competitive gamingStunning HDR10 visualsThis...
More
Product Code: 1163586237
Available in 4 - 10 days
Description
Key Features:
  • Fast VA Panel with impressive 280Hz refresh rate
  • Ultra-fast 1ms response time (GtG)
  • Low input lag for competitive gaming
  • Stunning HDR10 visuals
With dimensions of 730mm x 440mm x 161mm in its package, this monitor is also designed to provide easy integration into your gaming setup. Experience Flicker-Free technology and Low Blue Light features to keep your eyes comfortable even during long gaming marathons.